Steffen Hansen klatrer i stolper og ordner opp etter uvær som har tatt strømmen. – Jeg liker at det er litt action i jobben, sier 26-åringen som er energimontørlærling i Otera.

Han har allerede fagbrev som elektriker og flere års fartstid i et lokalt elektrikerfirma i Søgne utenfor Kristiansand, der han bor.

- Men etter hvert fant jeg ut at jeg ville gjøre noe annet. Jeg trives best med å være ute i frisk luft og med mer varierte arbeidsdager. Begge deler får jeg som energimontør, sier Steffen.

De siste månedene har han vært vestover for å ordne opp etter stormen Berit, og østover for å ordne opp etter stormen Dagmar. Innimellom stormkastene har han blant annet byttet stolper på et lavspentstrekk i Kristiansand.

- Hva trives du best med?

- At det er variert. Noen ganger jobber vi samme sted i flere dager, andre ganger kan vi være flere steder i løpet av en dag. Ingen dager er like, og det gjør jobben spesielt gøy, sier Steffen.

For tiden farter han rundt i servicebilen som han deler med læremester Aleksander Osmundsen.

- Jeg trives i Otera. Her er det gode kollegaer og godt arbeidsmiljø. Jeg kjente flere i selskapet før jeg begynte, så jeg visste det var et bra sted å være. Jeg kontaktet han som nå er sjefen min og sa jeg hadde lyst til å bli lærling i Otera, og etter en prat ble jeg tatt inn, sier Steffen.

Erfaringen som elektriker gjorde at han fikk forkortet læretiden i Otera til halvannet år. I mars venter fagprøven.

- Jeg satser jo på at det går bra. Med fagbrevet i boks vil jeg fortsette å jobbe ute så lenge helsa holder. Planen er å være mest mulig ute og minst mulig på kontoret, sier Steffen.

Lærling i Otera

Som lærling i Otera får du store utfordringer og fagopplæring av høy standard.


Når læretiden er over vil du ha gode praktiske og teoretiske kunnskaper innenfor faget ditt.


Våre lærlinger er attraktive arbeidstakere både i og utenfor selskapet.


Høres dette ut som en spennende mulighet? Send oss en søknad og cv.

Lærling i Otera

Lærling i Otera